Zdravá mateřská škola

Projekt Zdravá mateřská škola

Naše Mateřská škola směřuje svou každodenní činností k zařazení do Sítě mateřských škol podporujících zdraví. Naším cílem je získat certifikát a možnost užívat oficiální název Zdravá mateřská škola a také logo Zdravá mateřská škola.
Nyní jsme ve fázi přípravy projektu „Zdravá mateřská škola“, podle něhož budeme v budoucnu pracovat.

Náš cíl:

• vytvářet v MŠ podmínky pro tělesnou, duševní a společenskou pohodu
  • výchova dětí ke zdravému životnímu stylu

Naše zásady:

• vytvářet podmínky pro pohodu a zdraví všech dětí i dospělých v MŠ- „Jsme zdraví a v pohodě.“
    (pečujeme o své zdraví – jsou uspokojovány a respektovány naše každodenní potřeby,chráníme své zdraví jako největší lidskou hodnotu)
  • výchova dětí ke zdravému životnímu stylu – „Víme, co je zdravé a co zdraví škodí.“
    (cvičíme, běháme, sportujeme, jíme zdravě, umíme správně odpočívat, žijeme ve zdravém prostředí)
  • ve své práci se opírat o sociální partnery – „Jsme jedna velká rodina.“
    (zveme ke spolupráci rodiče, zázstupce města, Městskou knihovnu, Základní školu, Základní uměleckou školu, Dětský domov, ostatní mateřské školy a další partnery)